zamknij tą reklamę

Czy polubiłeś nas już na facebook?

Aktualność - Powrót do podstrony Aktualności

Publikacja: 14-06-2017 10:06

I Konferencja Ratownictwa Medycznego oraz VIII Ogólnopolskie Zawody - relacja

Kto zdecydował się na udział w konferencji ten wie jak było i na pewno podzieli się opinią o tej imprezie z innymi. My wyrazimy subiektywną opinię a na usta ciśnie się tylko jedno zdanie: pierwsza edycja konferencji już stała się najlepszym tego rodzaju wydarzeniem w kraju! Cztery uczelnie wyższe w dniach 10-11 czerwca zorganizowały w Szczyrku I Konferencję Ratownictwa Medycznego. Impreza pomimo faktu że była to pierwsza edycja już na starcie okazała się rekordowa. Hotel który po brzegi wypełnili uczestnicy zawodów i konferencji okazał się za mały dla wszystkich którzy chcieli brać udział w wydarzeniu a kuchnia pierwszego dnia wydała największą liczbę obiadów w historii obiektu. Ale to nie liczba ludzi i posiłków była najważniejsza.

Istotą konferencji jest treść i na każdej można znaleźć coś dla siebie. Każdy kto zapozna się z programem zawartym w książeczce konferencji (dostępny po kliknięciu) wiedział że będzie ciekawie. Poziom i treść wykładów zaskoczyła jednak wszystkich. To była pierwsza liga! Wykłady biorących udział w konferencji profesorów (Waldemar Machała, Dariusz Dudek, Marek Kawecki, Janusz Andres, Przemysław Guła itd.) były tak zwanymi „pewniakami”. Jednak mniej znane nazwiska prelegentów w tym sesja dotycząca Problemów w postępowaniu czy Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych okazały się równie interesujące. Bez wątpliwości uwagę przykuł też wykład reprezentanta Norwegii którzy przedstawił nowy sposób ewakuacji zakleszczonych pacjentów z pojazdów.     

Konferencji towarzyszyły VIII Ogólnopolskie Zawody Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Brało w nich udział 25 zespołów reprezentujących uczelnie z całej Polski. Miejsce pierwsze zajęły studentki kierunku Ratownictwo Medyczne Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miejsce drugie przypadło Uniwersytetowi Medycznemu w Łodzi a na trzecim stopniu podium stanęli reprezentanci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Zawodnicy zmierzyli się z 7 zadaniami w których przeważały zdarzenia z udziałem dzieci. Poniżej zamieszczamy klasyfikację końcową zawodów. 

Wszyscy czekamy na informację gdzie i kiedy odbędzie się kolejna edycja Konferencji. Impreza ma bowiem odbywać się cyklicznie a z grona organizatorów rolę wiodącą ma pełnić  ten Uniwersytet na terenie którego odbędzie się konferencja.